27.04.2016.

41. regionalna Domijada

Dana 23. travnja 2016. održana je 41. REGIONALNA DOMIJADA koja je ovu godinu gostovala u Gradu Čakovcu.

Domijada je susret i smotra Učeničkih domova Sjeverozapadne Hrvatske (ukupno 10 učeničkih domova: UD srednje tehničke škole Čakovec, UD Svjetionik Čakovec, UD Varaždin, UD Bjelovar, UD Virovitica, UD Križevci, UD Maruševec, UD  Kutina, UD Garešnica, UD Ivanić Grad). Ukupno je sudjelovalo petstotinjak učenica, učenika, njihovih mentora, voditelja i odgajatelja.

Domovi na toj smotri imaju priliku pokazati što su sve protekle školske godine radili u dijelu kreativnih aktivnosti u područjima sporta i kulturnog stvaralaštva, a sve u sklopu godišnjeg plana i programa odgojno-obrazovnog rada u Domovima. Smotra je ujedno i izlučno natjecanje za sudjelovanje najuspješnijih na Državnoj domijadi koja će se održati od 6. do 8. svibnja 2016. u Rovinju i predstavljati Regiju sjeverozapadne Hrvatske. Osim naše regije,  sudjeluju još Dalmatinska, Istarsko-primorska, Slavonska i Zagrebačka regija sa središnjom Hrvatskom.

Učenici se natječu u slijedećim sportovima : Učenice - odbojka, šah, stolni tenis, badminton, a učenici u malom nogometu, košarci, stolnom tenisu, šahu i badmintonu.

Učenici također izlažu i prikazuju svoje radove te ostvarenja iz slijedećih područja:

• likovna umjetnost (kategorije: slika, crtež, skulptura, instalacija, fotografija),
  • primijenjena umjetnost (kategorije modni dizajn, keramika i rukotvorine),
  • filmsko stvaralaštvo.

Isto  tako  nastupaju i igraju svoja ostvarenja u glazbeno-plesno-scenskom programu u kategorijama:

• glazbene skupine,
  • plesne skupine,
  • folklor,
  • recitacija,
  • scenske igre.

Učenice i učenici te njihovi mentori-odgajatelji iz Učeničkog doma Ivanić Grad ostvarili su na Regionalnoj domijadi slijedeće rezultate:

1.       mjesto u stolnom tenisu

Učenici:  MARKO BIRTIĆ, MATEJ KOVAČEVIĆ I KARLO ĆURIĆ,

Voditeljica: Snježana Grbić

1.       mjesto u badmintonu

Učenice: KARLA LISICA, ANAMARIJA ABRAMOVIĆ I MARTINA KRAJPL

Voditeljica: Romana Svetlečić

1.       mjesto u dizajnu: “ Idemo na EURO!“

Učenici: DANIJELA ŠOŠTAREK, SUZANA JANKOVIĆ I JURICA PARADI

Voditeljica:  Snježana Belačić

1.       mjesto u instalaciji: „Život unutar zidova“

Učenici: LORENA ŠUTKOVIĆ I LUKA SLADOJEVIĆ

2.       mjesto u nogometu

Učenici:  VLATKO MARTINOVIĆ, JURICA PARADI, TONI HLEVNJAK, DAVOR TOMLJANOVIĆ, ANTE MARKOVIĆ, STJEPAN PAVIČIĆ, MATEO JURČEVIĆ, DANIJEL BAHLIN, PETAR PALIJAN

Voditelj: Daniel Nikolić

2.       mjesto u šahu

Učenici:  DOMAGOJ MERCLUFT, VEDRAN LASLO, FRANJI SALAJ I DANKO ŽIVKOVIĆ

Voditelj: Nedeljko Kukić

2.   mjesto u odbojci

Učenice: TINA BARIŠIĆ, MONIKA ANDRAŠEK, MARTINA KORENIĆ, NIKOLINA RAKOCI, LEONARDA HADŽILAZOV, IVA TOMLJANOVIĆ I LORENA MATIĆ

Voditeljica: Nevenka Srdović

Ostale kategorije:

• RECITACIJA

Naziv točke: Povratak   (D. Cesarić)

Učenica: TEA MIKLIŠ

Voditeljica: Sanja Tortić

• DIZAJN

Naziv rada:         Frizure 1-5                                                                                  Naziv autora: ANTONIJA MIŠA, KATARINA LIDMILA, LORENA MATIĆ,  MIŠELA KOVAČEVIĆ, MARIJANA KAURIN

Voditeljica: Snježana Grbić

3. MOJI LJUBIMCI

Naziv autora: PETRA POTURIČEK, NATAŠA VUKOJEVIĆ

Voditeljica: Lidija Križanić

Ove će godine na državnoj Domijadi u Rovinju Učenički dom Ivanić Grad predstavljati našu Regiju u sportovima:  stolni tenis (M) i badminton (Ž) te sa svojim radovima u kategorijama dizajna i instalacije. Naš Dom i Regiju predstavljajuće učenice i učenici: Karla Lisica, Anamarija Abramović, Martina Krajpl i Paula Kinderman u badmintonu;  Marko Birtić, Matej Kovačević i Karlo Ćurić u stolnom tenisu ; Jurica Paradi, Danijela Šoštarek, Luka Sladojević, Lorena Šutković i Suzana Janković u kategorijama dizajna i instalacije te njihovi mentori i odgajateljice: Lidija Križanić, Nevenka Srdović i Snježana Belačić.

Ravnatelj:  Drago Šilić,prof.