19.02.2016.

28. TRADICIONALNI MEĐUNARODNI KARATE KUP MLADOST 2016

U subotu, 20. veljače održat će se 28. Međunarodni karate kup Mladost 2016 u Ivanić-Gradu. Ovaj tradicionalni karate kup okupit će u sportskoj dvorani Žeravinec vrsne natjecatelje, dječake i djevojčice, u dobi od 6 do 15 godina koji će se natjecati u disciplinama kata i borbi.

Uz brojnu publiku mlade će natjecatelje bodriti Javor Bojan Leš, gradonačelnik Ivanić-Grada te poseban gost ovogodišnjeg kupa Njegova Ekselencija Keiji Ide, veleposlanik Japana u Republici Hrvatskoj.

Valja spomenuti da su dosadašnji kupovi Mladosti redovito okupljali preko 500 sportaša iz 50 klubova iz Hrvatske, Slovenije, BiH, Madžarske te Slovačke, a organizator događanja karate klub Mladost slovi kao jedan od 10% najuspješnijih klubova u Hrvatskoj.

Klub se može podičiti s 5 osvojenih medalja za hrvatsku reprezentaciju na prvenstvima Europe i svijeta u karateu, te su ujedno i aktualni juniorski prvaci države. Klub okuplja 140 sportaša, a ove godine slavi i 40 godina aktivnog rada.

Adresa natjecanja: Sportska dvorana Žeravinec, Milke Trnine 14, 10310 Ivanić-Grad,

Program događanja:

09:25 h Postrojavanje klubova, sudaca i intonacija himne