18.12.2017.

Božićni koncert KUD-a Đuro Kundek

Povodom božićnih blagdana Kulturno umjetničko društvo “Đuro Kundek” iz Caginca održalo je 16. prosinca 2017., božićni koncert kako bi svojim sugrađanima uljepšao blagdanski ugođaj.

U Društvenom domu Caginec, KUD “Đuro Kundek” izveo je koreografije Moslavine i Međimurja, prezentirajući tako tradicionalne plesove i pjesme tih krajeva, a kao gosti nastupili su Vis “Pelistar” iz Ivanić-Grada i Kud Sava Crnac iz Siska.

Koncert je otvorio zamjenik gradonačelnika Grada Ivanić-Grada Željko Posilović koji je u ime gradonačelnika svim prisutnima zaželio sretne nadolazeće blagdane.

KUD je na kraju koncerta svoju publiku i izvođače počastio sa prigodnim božićnim domjenkom.

KUD “Đuro Kundek” Caginec osnovan je 2008. godine i djeluje u 3 skupine: tamburaškoj, pjevačkoj i plesno-pjevačkoj skupini. Pjevaju i plešu pjesme i plesove Moslavine i Posavine jer se Caginec nalazi na samoj granici tog kraja. Voditelj folklora je Stjepan Fabijanić, voditelj tamburaša Vitomir Čanađija, voditeljica pjevanja Nada Kruljac, a predsjednica Nevenka Matija.

Ivana Kordić