03.12.2017.

Čestitka gradonačelnika Grada Ivanić-Grada povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom

Temeljem odluke Ujedinjenih naroda, treći prosinca se u cijelom svijetu obilježava  kao Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Obilježavanjem tog dana u našem gradu želim i na ovaj način naglasiti potrebu boljeg razumijevanja problema osoba s invaliditetom i invaliditeta općenito u široj društvenoj zajednici te potrebu cjelovitog ostvarenja svih onih prava koje osobe s invaliditetom imaju, kao i potrebu njihove potpune uključenosti u sredine u kojima žive.

Grad Ivanić-Grad prepoznaje potrebe osoba s invaliditetom te provodi aktivnosti i na različite načine podupire programe udruga koje okupljaju osobe s invaliditetom s područja Grada Ivanić-Grada-Udruga roditelja djece i osoba s invaliditetom Mali princ te Klub osoba s invaliditetom Duga koji djeluje u okviru Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad. U cilju rješavanja socijalnih potreba osoba s invaliditetom Grad Ivanić-Grad, u suradnji s Centrom za socijalnu  skrb Ivanić-Grad i Gradskim društvom Crvenog križa Ivanić-Grad, a u skladu s Odlukom o socijalnoj skrbi, pomaže i pomagati će i nadalje našim sugrađanima-osobama s invaliditetom u rješavanju problema s kojima se suočavaju u životu.

Čestitajući Međunarodni dan osoba s invaliditetom svim našim sugrađanima s invaliditetom, pozivam i nadalje na suradnju sve udruge koje okupljaju osobe s invaliditetom i sve druge pravne osobe koje djeluju na području Grada Ivanić-Grada  kako bismo zajedno nastavili rad na podizanju kvalitete života za osobe s invaliditetom i iznašli način da se za što veći broj osoba s invaliditetom pronađe odgovarajuće radno mjesto u skladu s pozitivnim zakonskim odredbama koje rješavaju tu problematiku.

Gradonačelnik Grada Ivanić-Grada:

Javor Bojan Leš