27.06.2017.

KUD „Ogranak seljačke sloge“ Posavski Bregi sudjelovao na međunarodnom festivalu u Makedoniji

KUD „Ogranak seljačke sloge“ Posavski Bregi je sudjelovao na međunarodnom festivalu u Kumanovom (Makedonija). Na festivalu je sudjelovalo 10 izvornih skupina iz Rumunjske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, te nekoliko predstavnika zemlje domaćina.

Stručni žiri od tri člana je posebno ocjenjivao i  nagradio najboljeg plesača, plesačicu, orkestar, koreografiju, najbolje ruho muške i ženske osobe, te ukupan dojam cijelog nastupa.  Slijedom toga podijeljene su nagrade za prva tri mjesta, te grand prix za skupinu koja je po njihovom mišljenju  imala to sve objedinjeno.

KUD „Ogranak seljačke sloge“ Posavski Bregi osvojio je Grand prix kao najveću i najprestižniju nagradu, te nagrade za najbolji orkestar, za najbolju koreografiju. Nastupe je u izravnom prijenosu bilo moguće vidjeti na makedonskoj televiziji.  Članovi KUD-a su u Makedoniji gostovali od 23.-25.6. te su osim Kumanova posjetili  i Skoplje.