31.05.2017.

9. Međunarodni žabarski karneval

Fašnička udruga Žaba iz Ivanić-Grada organizator je ovogodišnjeg 9. Međunarodnog žabarskog karneval koji se održava u subotu 3. lipnja 2017.u Ivanić-Gradu. U 17,00 sati u prostoru Pučkog otvorenog učilišta sve gostujuće grupe i predstavnike FECC-a primit će gradonačelnik Javor Bojan Leš.

Fašnička povorka kreće u 19,00 sati ispred Sportskog parka Zelenjak ulicama Ivanić-Grada do Trga Vladimira Nazora gdje će se predstaviti sve karnevalske grupe, a poslije toga je zagarantirana dobra zabava do kasno u noć uz band Vrijeme ljubavi.

Na karnevalu sudjeluje oko 250 maskiranih karnevalista iz 16 karnevalskih grupa Italije, Bolivije, Slovenije i Hrvatske.
Na karnevalu će biti predstavnici FECC-a (Federacije europskih karnevalskih gradova) te gosti ,Toni meštar i vicekraljica Riječkog karnevala.

Na karnevalu sudjeluje 16 karnevalskih grupa:
1. Italija /Venecija, Mirandola, Verona/
2. Bolivija