02.08.2018.

Ivanić-Grad u utrci su za prestižnu europsku nagradu u području energetske učinkovitosti

Jastrebarsko, Ivanić-Grad, Velika Gorica i Zaprešić u utrci su za prestižnu europsku nagradu u području energetske učinkovitosti – European Energy Award (EEA) koja se dodjeljuje u sklopu europskog projekta IMPLEMENT za jačanje kapaciteta jedinica lokalne samouprave u području energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora.

U konkurenciji za nagradu se uz četiri grada s područja Zagrebačke županije nalaze još Karlovac i Pregrada, a svi oni će u 48 mjeseci koliko traje projekt, planirati aktivnosti upravljanja energetskom i klimatskom politikom na svom području i to na šest područja djelovanja: razvoj i prostorno planiranje, javne zgrade i objekti, opskrba i zbrinjavanje, mobilnost, unutarnja organizacija te komunikacija i suradnja.

Ovisno o uspješnosti na kraju će im biti dodijeljena nagrada EEA koja predstavlja najopsežniji sustav upravljanja kvalitetom za gradove i općine u području energetske učinkovitosti, a koji obuhvaća cijeli niz dokazanih mjera zaštite energije i klime koje gradovi i općine mogu provoditi.

Projekt IMPLEMENT u sklopu kojeg se dodjeljuje nagrada EEA simultano se provodi u 30 gradova i općina u četiri zemlje članice Europske unije – Hrvatskoj, Belgiji, Grčkoj i Poljskoj, a financira se u sklopu EU programa Obzor 2020 s 1,38 milijuna eura.

Partner projekta je Regionalna energetska agencija Sjeverozapadne Hrvatske.

Implement -logo -regea