19.06.2018.

Održana 16. biciklijada “Turističkim putovima-Biciklom do zdravlja”

U subotu, 16.06.2018.g. održala se 16.biciklijada „Turističkim putovima – biciklom do zdravlja“ koju su organizirali Biciklistički klub Ivanić i Gradsko društvo Crvenog križa Ivanić-Grad u okviru turističke manifestacije “Subotom u Ivanić” .

Staza biciklijade bila je dugačka ukupno 18 km a uz vožnju po ravnim cestama obuhvaćala je vožnju i po dosta zahtjevnim usponima koje su međutim svi sudionici uspješno svladali. Nije bilo padova niti ozlijeđenih pa ekipe prve pomoći GDCK Ivanić-Grad, koje su bile u pratnji biciklijade, nisu imale posla.

Bicilijada je bila podijeljena u dvije etape. Prva etapa dužine 8 km vozila se od Ivanić-Grada preko Caginca do Sobočana gdje su sudionici imali odmor i okrjepu u kleti obitelji Puriš, kojoj se zahvaljujemo na gostoprimstvu.

Nakon ugodnog druženja i zasluženog predaha u kleti obitelji Puriš, biciklisti su krenuli na 2.etapu biciklijade (dužine 10km) od Sobočana, preko Bešlinca Vinogradskom ulicom do Kloštar Ivanića i potom ulicom Stjepana Radića odnosno Vulinčevom do Ivanić-Grada i cilja na Malom gradskom trgu gdje su tradicionalno podijeljene nagrade najmlađim i najstarijim sudionicima i sudionicama, najbrojnijoj obitelji na biciklijadi i sudioniku koji je vozio najstariji bicikl a koje je osiguralo Gradsko društvo Crvenog križa Ivanić-Grad:

• 1.mjesto - poklon bon GT Bike Golner u vrijednosti 150,00 kn

1. Saša, Lovro i Josip Andruza

• Najstariji bicikl:
  1. Zdravko Mlikotić

O sigurnosti svih sudionika biciklijade na cestama brinuli su se policijski službenik iz Policijske postaje Ivanić-Grad, koji je vodio biciklijadu, i članovi Biciklističkog kluba Ivanić koji su, uz tehničku pomoć sudionicima, osiguravali začelje i nesmetan prolaz biciklijade kroz raskršća. Logističku pomoć organizatorima biciklijade pružio je i ove godine Komunalni centar Ivanić-Grad.

Vidimo se i sljedeće godine!