11.09.2020.

Subvencija prijevoza studenata u akademskoj godini 2020./2021. - podnošenje zahtjeva i izdavanje potvrda elektronskim putem

Gradonačelnik Grada Ivanić-Grada Javor Bojan Leš donio je Odluku o  nastavku subvencioniranja prijevoza redovnih studenata s prebivalištem na području Grada Ivanić-Grada i u novoj akademskoj godini.

Subvencionirat će se prijevoz studenata željeznicom ili autobusom u iznosu od 75 % cijene mjesečne ili polumjesečne studentske karte.

Grad će i nadalje subvencionirati i 75% cijene mjesečne priključne karte koja vrijedi uz ZET + HŽ mjesečnu ili godišnju iskaznicu te 75 % cijene kupona mjesečne pretplatne karte ZG ZET + HŽ.

Subvencija prijevoza vrijedi za razdoblje od 1. listopada do 31. prosinca 2020. godine.

Ukoliko student do mjesta studiranja ima mogućnost korištenja prijevoza vlakom i autobusom, Grad Ivanić-Grad sufinancirat će trošak prijevoza jeftinijim prijevoznim sredstvom.

Zahtjev za ostvarivanje prava na subvenciju prijevoza u novoj  akademskoj godini (2020./2021.) studenti podnose Upravnom  odjelu za lokalnu samoupravu, pravne poslove i društvene djelatnosti Grada Ivanić-Grada.

Uz zahtjev je potrebno priložiti:

1) presliku osobne iskaznice ili Uvjerenje o prebivalištu,

2) potvrdu visokog učilišta o redovnom upisu u tekuću akademsku godinu.

Od ove akademske godine zahtjev se može podnijeti i elektronskim putem (e-mail). Nakon podnijetog zahtjeva, na mail adresu studenta bit će poslane potvrde koje studenti dostavljaju prijevozniku (HŽ/ZET/Čazmatrans).

Zahtjev se može preuzeti ovdje te zajedno s prilozima poslati na e-mail: [email protected]

Studentima kojima je pravo na subvenciju priznato u protekloj akademskoj godini (2019./2020.) isto vrijedi do 30. rujna 2020. godine.

PREUZMITE DOKUMENTE: