19.08.2021.

POZIV na besplatnu radionicu "Poticanje poduzetništva – pokretanje i početak poslovanja"

Poštovane poduzetnice, poštovani poduzetnici,

Razvojna agencija IGRA Ivanić - Grad poziva vas na besplatnu radionicu "Poticanje poduzetništva - pokretanje i početak poslovanja". Organizacija radionice sufinancirana je u okviru Operativnog programa Konkurentnost i kohezija, iz Europskog fonda za regionalni razvoj u okviru projekta „Razvoj usluga Razvojne agencije IGRA s ciljem unaprjeđenja informiranja za poduzetnike“.

Radionica će se održati u petak 27. kolovoza 2021. od 09:00 do 14:00 sati u prostorijama Poduzetničkog inkubatora Grada Ivanić-Grada, na adresi Poduzetnička ulica 11.

Teme radionice:

1. Kakvu vrstu poduzeća osnovati 9:00-9:45h

• Glavne razlike između obrta, obrta paušalca, d.o.o., j.d.o.o. itd.
  • Razlika između start-upa, mikro poduzeća i malog poduzeća.
  • Prelazak iz jednog oblika poduzetništva u drugi.
  • Karakteristike internog i eksterno okruženja poslovanja.
  • Određivanje praga ulaska u neku djelatnost ili tržište
2. Poslovno planiranje i istraživanje ciljanog tržišta 9:45-10:30h
  • Bitne stvari kod izrade poslovnog plana i najčešće greške.
    • Kako napraviti istraživanje tržišta i saznati bi li netko kupio moj proizvod ili uslugu? Prilagođenost moje usluge ili proizvoda tržištu (PMF), mogućnost inovacija i usavršavanja.
    • Učenje od drugih, odabir suradnika, podupiratelja, networking, udruženja, aktivni projekti.
3. Porezni i računovodstveni aspekti pokretanja poslovanja 10:45-11:30h
  • Upoznavanje s vrstama poreza kod pokretanja poslovanja
  • Vrste poreza kod odabira zaposlenika
  • Odabir optimalne razine poreza, porezne olakšice, porezni obrasci
  • Koji postupci u poslovanju pale „alarm“ poreznoj upravi za dolazak u kontrolu
4. Sagledavanje troškova pokretanja poslovanja 11:45-12:30h

Troškovi prema vrstama, troškovi prema vremenu.

• Vidljivi i nevidljivi troškovi, fiksni i promjenjivi. jednokratni i odgođeni troškovi.

• Kada točno počnem zarađivati, definiranje točke pokrića troškova, profitne marže i sl.

• Određivanje relacija Cijene - Prihodi - Troškovi - Dobitak
5. Pribavljanje financiranja 12:45-13:30h
  • Upoznavanje s pojmovima: novčani tok, sagorijevanje novca, obrtaj, radni kapital, dužina „novčane piste“, kapitaliziranost i vremenska vrijednost novca.
  • Određivanje visine osnivačkog uloga i financijska struktura poduzeća.
    • Razlike između banaka, fondova, investitora, poslovnih anđela, grupnog financiranja (crowdfunding).
    • Specifičnosti kratkoročnih i dugoročnih izvora financiranja.
    • Izrada početne bilance poslovanja
6. Odgovori na pitanja i rasprava 13:30-14:00h

Predavač: mr.sc. Krešimir Golubić, MBA

Rezervirajte svoj termin na vrijeme jer je broj sudionika ograničen - prijave na radionicu zaprimaju se do četvrtka, 26. kolovoza 2021. do 12:00 sati na e-mail adresu: igra@ivanic-grad.hr (kod prijave, molimo, navesti vaše ime i prezime, te naziv i OIB vašeg poduzeća) ili putem obrasca za prijave na internetskoj stranici Razvojne agencije: www.ra-igra.hr/prij ava-na-radioni ce-razvojne-agencij e-igra/