31.03.2023.

21 novo parkirno mjesto na ivanićgradskom Carpoolingu

Zbog iznimno velikog interesa građana za korištenje carpooling parkirališta, raspoloživa parking mjesta su stalno puna te je Grad Ivanić-rad donio odluku o njegovom proširenju. Završetkom radova, postojeći carpooling je proširen za 21 novo parkirno mjesto.

Carpooling podrazumijeva dijeljenje putovanja automobilom od strane više ljudi čime se smanjuju troškovi putovanja svake osobe, kao što su troškovi goriva i cestarina. Samim time, možemo reći da je carpooling održivi i ekološki način putovanja budući da dijeljenje putovanja smanjuje emisiju ugljičnog dioksida, zagušenja prometa na cestama, kao i potrebu za parkirnim mjesta.

Grad Ivanić-Grad sustavno potiče ovakvu vrstu prijevoza te nas veseli što sve više ljudi prepoznaje dobrobiti ovakvog načina putovanja.