22.10.2014.

10. Memorijal Rudolfa Perešina

Obavještavamo vas da će se u organizaciji Grada Ivanić-Grada, Udruge “Susreti za Rudolfa Perešina”, Mjesnog odbora Caginec-Prkos, te Zajednice udruga proizašlih iz Domovinskog rata, Grada Ivanić-Grada, općine Kloštar Ivanić I Križ održati obilježavanje 23. godišnjice povijesnog preleta Rudolfa Perešina 26.10.2014. na 10. Memorijalu Rudolfa Perešina i to po programu:

23.10.2014. Ivanić-Grad, Pučko otvoreno učilište u 11,00 sati –“Rudolf Perešin u Domovinskom ratu” predavanje za učenike 7. i 8. razreda s četiri područne škole.

General Josip Šimić, prijatelj i  suborac Rudolfa Perešina, svjedočit će o povijesnom preletu i  prenjeti svoja iskustva i sjećanja.

26.10.2014. Ivanić-Grad, Park Rudolfa Perešina u 10,00 sati  - Okupljanje uzvanika i polaganje vijenaca kod spomen biste Rudolfa Perešina. Očekuje se prelet MIGa u spomen Rudolfa Perešina.

26.10.2014. Caginec, Društveni dom u 11,00 sati – Okupljanje uzvanika kod spomen ploče Rudolfa Perešina i polaganje vijenaca, te svečani program obilježavanja 23. godišnjice preleta (nastup KUDa       Đuro Kundek i VA   Milka Trnina,  te otvaranje izložbe radova učenika osnovnih škola s područja Grada Ivanić-Grada (modelarski aeromiting RC-IG aeromodelara Ivanić-Grada).