23.09.2016.

Plesna udruga “Magi” nastupila na 2. Kupu Mediterana u Crikvenici

Drugi Kup Mediterana u mažoret sportu u organizaciji Hrvatskog udruženja mažoret timova i Europske asocijacije mažoret timova održan je u Gradskoj sportskoj dvorani Crikvenica 17. i 18. rujna 2016. godine. Domaćini Kupa bili su HUMT i PK Barbara. Sudjelovalo je 19 klubova odnosno udruga mažoretkinja iz Crne Gore, Češke i Hrvatske.

Za medalje i visoki plasman natjecali su se: Klub mažoretek Valtice (Češka), Pazinske mažoretkinje (Pazin), Plesna udruga Ritmokracija (Brdovec), Plesni klub Barbara (Velika Mlaka/Veliko Polje), Modest (Tivat, Crna Gora), Mažoretkinje Grada Opatije, Plesni klub Dijamant (Sisak), Plesna udruga Star Dance (Sisak), Plesna udruga MAGI (Graberje Ivaničko), Mažoretkinje Grada Splita, Mažoretkinje Grada Kutine, Vodiške mažoretkinje (Vodice), Žminjske mažoretkinje (Žminj), Mažoretkinje Grada Crikvenice, Mažoretkinje Višnjan, Mažoretkinje DND Budinščina, te na Gala koncertu (revijalni dio) Gospićke mažoretkinje (Gospić) i Mažoretkinje Delnica. Sudile su internacionalne sutkinje: Jelena Katić, Veronika Ivoš, Tanja Gašparić, Lori Kalčić (sve Hrvatska), Anuška Vlahović i Jovana Radović (Crna Gora), Monika Bergerova (Češka) i Amira Salković (Bosna i Hercegovina).

Pobjednici 2. Kupa Mediterana su: Klub mažoretek Valtice u seniorskoj konkurenciji, Pazinske mažoretkinje u juniorskoj konkurenciji i Plesni klub Ritmokracija u konkurenciji kadetkinja. Uručeni su im veliki pehari i simbolična novačana nagrada od 100 eura . Pobjednice po pojedinim disciplinama, pojedinačno i formacije, nagrađene su prigodnim diplomama, medaljama i peharima, a odličja su dobivale i njihove trenerice. Svi domaći i inozemni timovi dobili su spomen diplome.

Mažoretkinje plesne udruge MAGI predstavljale su svoj grad i svoje mjesto i natjecale se u 8 kategorija, te postigle slijedeće rezultate:
solo štap kadetkinje – Tomičić 9.mjesto
solo štap kadetkinje – Bokun 10.mjesto
solo pom pon kadetkinje -Bokun 2.mjesto
duo pom pon juniorke Kolarec-Jalžečić 8.mjesto
mini formacija pompon kadetkinje – 3.mjesto
velika formacija štap kadetkinje moderni stil – 5.mjesto
velika formacija štap kadetkinje tradicionalni stil – 3.mjesto
velika formacija pom pon kadetkinje – 3.mjesto
Plesna udruga magi vrši upise tijekom čitavog rujna, a upis možete izvršiti na treninzima ponedjeljkom i srijedom u društvenom domu Graberje Ivanićko od 18.40-20h.

Pratite nas i na facebook stranici :Plesna Udruga Magi.