16.03.2017.

Grad Ivanić-Grad osigurao sredstava za darivanje starijih osoba, socijalno ugroženih osoba i osoba s invaliditetom te za ljetovanje učenika i osoba s invaliditetom u 2017.godini

Između Grada Ivanić-Grada, Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad je potpisan Sporazumom o osiguranju i izdvajanju sredstava za darivanje starijih osoba, socijalno ugroženih osoba i osoba s invaliditetom te za ljetovanje učenika osnovnih škola i osoba s invaliditetom.

Grad Ivanić-Grad je povodom potpisivanja u svom Proračunu osigurao sredstva za poklon pakete u prigodi Uskrsa, Međunarodnog dana starijih osoba i Božića/ Nove Godine, te za podmirenje troškova ljetovanja djece, odličnih učenika primjerenog vladanja iz socijalno ugroženih obitelji i osoba s invaliditetom.

Za podmirenje troškova ljetovanja u dječjem odmaralištu za učenike polaznicima osnovnih škola s područja Grada Ivanić-Grada osigurano je 20 mjesta, dok u suradnji s Udrugom Mali princ za osobe s invaliditetom za koje roditelj, staratelj ili udomitelj stječe pravo na pomoć za podmirenje troškova ljetovanja osigurano je 5 mjesta.

U sklopu Sporazuma osigurano je:

• za dar/poklon paket - 140,00 kuna po osobi,
  • za podmirenje troškova ljetovanja djece koji uključuju prijevoz, osiguranje, četiri obroka, zdravstvenu zaštitu, školu plivanja, radionice prve pomoći Crvenog križa, kulturne, sportske i zabavne sadržaje - 1.400,00 kn po učeniku,
  • za podmirenje troškova ljetovanja osoba s invaliditetom - 1.700,00 kuna po osobi.