20.11.2017.

Izložba fotografija Roberta Gojevića FEMME FATALE povodom obilježavanja 140 godina djelovanja Gradske knjižnice Ivanić-Grad

Samostalna izložba »Femme (Fatale)« Roberta Gojevića povodom obilježavanja 140 godina djelovanja Gradske knjižnice Ivanić-Grad otvara nam svoja vrata u četvrtak 23. studenoga 2017. u 19 sati u prostoru izložbenog atrija Pučkog otvorenog učilišta Ivanić-Grad.

"Robert Gojević usredotočen je na ženski lik kao uravnoteženu cjelinu koja odiše unutarnjom snagom u kojoj su vanjska i unutarnja ljepota pitanje ravnoteže, a inteligencija je nešto senzualno i primamljivo.

O svojim portretima žena, autor pripovijeda anakronim estetskim govorom mokrog kolodija na staklu, njegove su žene samouvjerena moćna bića koja prkose postojećim stereotipima i sterilnim kategorijama.

Upravo u tom kontekstu leži snaga Roberta Gojevića i njegovog fotografskog putovanja u svijet fotografije zaboravljenog i složenog povijesnog procesa." Draženka Jalšić Ernečić

Robert Gojević rođen je 1968. godine u Zagrebu gdje živi i radi. Fotograf ranih fotografskih procesa iz 19. stoljeća. Ilustrator, slikar, grafički dizajner, osnivač i glavni urednik međunarodnog fotografskog časopisa BLUR magazine. Kolekcionar hrvatskih fotografija iz 19. stoljeća. Sudjelovao je u šest grupnih izložbi, održao tri samostalne, a tri su u pripremi.

Nagrade:

• 2016 PHOTODAYS Rovinj | prva nagrada, kategorija portreti
  • 2016 37. Zagreb salon | Fotoklub Zagreb Honorable mention | Mimara
  • 2016 Salon fotografije Vinkovci 2016 | Grand prix
  • 2017 Salon fotografije Čakovec | FIAP GOLD nagrada za kolekciju fotografija (6 fotografija)

Više o autoru na http://www.robertgojevic.com/