05.08.2022.

Čestitka gradonačelnika povodom Dana Pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

Sa zahvalnošću i ponosom sjećamo se danas svih hrabrih hrvatskih branitelja, njihove žrtve i velebnih pobjeda zahvaljujući kojima danas živimo u slobodi i miru. Naša Domovina kao punopravna članica EU i NATO danas stoji uz bok velikim europskim i svjetskim silama braneći svjetski mir.

Zahvalni na svemu što su naši preci i hrabri ljudi kroz hrvatsku povijest činili da bi Hrvatska bila samostalna i demokratska država, s ponosom gledamo kako to zajedništvo i cjelovitost teritorija simboliziraju tri simbola - Vodotoranj u Vukovaru, koji predstavlja prošlost i žrtvu, Kninska tvrđava kao simbol borbe i ponosa te Pelješki most kao znak zajedništva, snage i budućnosti Lijepe Naše.

Svim hrvatskim braniteljima i hrvatskim građanima čestitamo Dan Pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.

Neka nam živi jedina i vječna Hrvatska.

Vaš gradonačelnik

Javor Bojan Leš