29.09.2023.

Održan sastanak Vijeća za prevenciju

U četvrtak, 28. rujna 2023. godine u prostorijama gradske uprave Grada Ivanić-Grada održana je sjednica Vijeća za prevenciju Grada Ivanić-Grada.

Sjednici Vijeća prisustvovali su zamjenik gradonačelnika Grada Ivanić-Grada, Tomislav Cuvaj, predsjednik Gradskog vijeća Grada Ivanić-Grada, Željko Pongrac, ravnatelji osnovnih škola na području Grada, ravnateljica Srednje škole Ivan Švear, Josipa Ilić, ravnateljica područnog ureda Ivanić-Grad Hrvatskog zavoda za socijalni rad, Martina Cuvaj, načelnica policijske postaje Ivanić-Grad, Daniela Friganović, voditeljica Stalne službe Ivanić-Grad Općinskog suda u Velikoj Gorici, sutkinja Jasna Grgurić, župnik Župe sv. Petra apostola Ivanić-Grad, Branko Koretić te pročelnici upravnih odjela Grada Ivanić-Grada.

Na sjednici Vijeća razmatralo se općenito stanje sigurnosti na području Grada Ivanić-Grada, uz naglasak na mjere koje se poduzimaju u okviru međuresorne suradnje nadležnih institucija na području Grada u svrhu prevencije nasilja u obitelji, vršnjačkog nasilja te prevencije svih drugih rizičnih i društveno nepoželjnih ponašanja u djece, mladih i odraslih. Predstavnici nadležnih institucija zaključili su kako je međuresorna suradnja institucija na području Grada načelno dobra, predložene su mjere za daljnje unaprjeđenje suradnje te dan poticaj za daljnji razvoj socijalnih usluga izvan mreže socijalnih usluga na području Grada koje će biti usmjerene na prevenciju i psihosocijalnu podršku rizičnim skupinama.