19.02.2024.

Gradonačelnik primio sisačkog biskupa mons. dr. Vladu Košića

Sisački biskup Vlado Košić predvodio je u nedjelju, 18. veljače u Maloj dvorani POU Ivanić-Grad misu zahvalnicu za održane pučke misije u našoj župi. Od 11. veljače predvodili su ih salezijanci: don Damir Stojić, don Mihovil Kurkut, don David Leskovar i don Tomislav Lukač, a tijekom proteklog tjedna misionari su se uz župljane posebno susreli i sa župnim suradnicima, mladima, krizmanicima i prvopričesnicima te njihovim obiteljima.

Nakon popričesne molitve biskupu je na 25. obljetnici biskupstva u ime svih župljana čestitao župnik Koretić, a zatim su ministranti izveli i kratki skeč o životu biskupa Vlade.

Nakon mise biskup se zajedno s župnikom Koretićem i dr. Milom Marinčićem susreo s ivanićgradskim gradonačelnikom Javorom Bojanom Lešom, a jedna od tema susreta bilo je postavljanje spomenika slugi Božjem biskupu Josipu Langu.

Prilikom susreta gradonačelnik je uručio biskupu prigodni poklon uz zahvalu povodom 25. obljetnice biskupstva.