22.05.2018.

200.000,00 kuna bespovratnih sredstava za izgradnju drugog dijela Šetnice uz Lonju

U srijedu, 16. svibnja 2018. godine, ministrica regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac, zajedno s predstavnicima lokalne i regionalne samouprave, potpisala je 374 ugovora o sufinanciranju projekata prema Programu održivog razvoja lokalne zajednice i Programu podrške regionalnom razvoju ukupne vrijednosti 80 milijuna kuna.

Prvenstveno se to odnosi na projekte iz područja komunalne, socijalne i gospodarske infrastrukture za koje se procijeni da će pridonijeti poboljšanju standarda i kvalitete života lokalnog stanovništva te stvoriti preduvjete za gospodarski i društveni razvoj slabije razvijenih područja.

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije dodijelilo je temeljem natječaja iz programa podrške regionalnom razvoju Gradu Ivanić-Gradu 200.000,00 kn bespovratnih sredstava za provedbu projekta izgradnje II uporabne cjeline Šetnice uz rijeku Lonju u Ivanić-Gradu.